شبکه اجتماعی توئیتر

توئیتر یک شبکه اجتماعی است که در مارس سال 2006 توسط جک دورسی راه اندازی شد. توئیتر در لغت به معنای جیک جیک کردن می باشد. امروز در این مقاله به معرفی کامل این شبکه اجتماعی به همراه تاثیرات آن بر افزایش رتبه سایت شما خواهیم پرداخت.

سایت Twitter
سایت Twitter

سایت Twitter

توئیتر بر پایه میکرو بلاگینگ می باشد و ساختاری وبلاگ مانند دارد این شبکه اجتماعی به خاطر همین وبلاگی بودن مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قار گرفته است هم اکنون تعداد کاربران این سایت از مرز 200 میلیون نفر گذشته است. با توجه به فعالیت تعداد زیادی از افراد در این شبکه اجتماعی اهمیت آن روز به روز بیشتر می شود.

نشان آبی یا تائید توئیتر
نشان آبی یا تائید توئیتر

نشان آبی یا تائید توئیتر

در شبکه های اجتماعی حتما مشاهده کردید که در کنار برخی پروفایل ها تیک آبی تائید وجود دارد این تیک نشان تائید حساب از طرف خود شبکه اجتماعی می باشد. معمولا صفحاتی این تیک را می گیرند که در کار مد, فشن, سیاست, روزنامه نگاری, ورزشکار, خواننده و …. باشند.
لازم به ذکر است افرادی که در کنار عکس کاربری یا سرصفحه توئیتر خود از این نشان استفاده کنند, در صورت شناسائی از طرف توئیتر به صورت کامل بن یا تعلیق دائمی می شوند.

نحوه اسپم شدن
نحوه اسپم شدن

نحوه اسپم شدن

با توجه به وجود ربات برای شبکه های اجتماعی, تمام این وب سایت ها قوانین سختی برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای کابران وضع کرده اند به طوری که اگر آنها را رعایت نکنید حساب شما اسپم شده و امکان ارتقای پست برای شما وجود نخواهد داشت. از جمله مواردی که می تواند حساب شما را اسپم کند شامل

  • فالوکردن زیاد کاربران در فاصله زمانی کوتاه
  • آنفالو کردن تعداد زیادی از کاربران به صورت یکجا
  • آپدیت تکراری به میزان زیاد
  • ارسال و استفاده تکراری از محتوا
  • گزارش مکرر تخلف کاربر توسط کاربران دیگر(ریپورت)
  • ارسال زیاد مطالب در بازه زمانی کوتاه
هک شدن توئیتر توسط ایران
هک شدن توئیتر توسط ایران

هک شدن توئیتر توسط ایران

صبح روز جمعه 27 آذرماه سال 88 به وقت ایران دسترسی به شبکه اجتماعی توئیتر در برخی نقاط جهان قطع شد و کاربران به جای صفحه اصلی با پیغام زیر مواجه شدند که ترجمه آن به فارسی به شرح زیر است:

آمریکا فکر می کند که دارد اینترنت را با دسترسی اش کنترل و مدیریت می کند اما اینطور نیست این ما هستیم که اینترنت را با قدرتمان کنترل و مدیریت می کنیم سعی کنید مردم ایران را تحریک نکنید.

اصطلاحات شبکه اجتماعی توئیتر
اصطلاحات شبکه اجتماعی توئیتر

اصطلاحات شبکه اجتماعی توئیتر

در سایت Twitter برخی اصطلاحات وجود دارد که به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

1- ترند: به موضوعات یا مباحثی که بیشترین مشارکت کننده را در بازه زمانی داشته باشند ترند گفته می شود که معمولا این ترندها در خبر گزاری های مهم مطرح می شود. ترندهای مهم روز در جستجوهای گوگل به طور اختصاصی نمایش داده می شود.

2- توئیت: یک پیام متنی است که به کاربران اجازه می دهد تا 280 حرف را ارسال کنند.

3- ریتوئیت: به اشتراک گذاری یک توئیت گفته می شود.

4- هشتگ یا تگ: برای دسته بندی کردن توئیت ها در زمینه های مختلف به کار می رود در استفاده از هشتگ یا تگ حتما توجه داشته باشید چون در صورتی که راجع به موارد مختلف باشد توئیتر حساب شما را اسپم می کند.

تاثیر توئیتر بر سئو سایت
تاثیر توئیتر بر سئو سایت

تاثیر توئیتر بر سئو سایت

با توجه به اهمیت شبکه اجتماعی توئیتر  و وجود کاربران فعال زیاد در آن توصیه می شود تا مطالب سایت خود را حتما در این شبکه اشتراک گذاری کنید و اگر صاحب سایت هستید حتما در توئیتر حسابی با نام سایت خود ایجاد کرده و در آن فعالیت نمائید.
سایت Twitter با توجه به فیلتر بودن در ایران مورد توجه عده زیادی قرار دارد و اکثر سیاسیون و افراد فعال در حوزه های مختلف در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند.

تم پرس در سایت توئیتر
تم پرس در سایت توئیتر

تم پرس در سایت توئیتر

فروشگاه اینترنتی تم پرس از مهرماه سال 97 به توئیتر پیوسته و شما می توانید ما را در توئیتر با @thempress_com یا #thempress_com دنبال نمائید.


سپاس که تم پرس را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با عضویت در سایت تم پرس از آخرین آپدیت محصولات استفاده کنید.