شبکه اجتماعی فیسبوک

شبکه اجتماعی Facebook را می توان بزرگ ترین و اولین شبکه اجتماعی دنیا برشمرد که پس از معرفی به نوعی انقلابی در سطح شبکه های اجتماعی به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این سایت حرفه ای بپردازیم پس همراه ما با معرفی شبکه اجتماعی فیسبوک باشید.

شبکه اجتماعی
شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی

شاید تا چند سال گذشته هر کسی که راجع به دهکده جهانی حرف می زد, افراد زیادی حرف او را درک نمی کردند ولی با معرفی اینترنت انقلابی در دنیا به وجود آمد که می توان از آن پس از انقلاب صنعتی اروپا بزرگ ترین انقلاب جهان نام برد. چون پس از معرفی تمامی روابط در دنیا معطوف به اینترنت شد و امروزه در زندگی شما تقریبا هیچ کاری را نمی توانید بدون آن انجام دهید.

فلسفه به وجود آوردن محلی برای تحکیم روابط اجتماعی و آشنائی و ارتباط بیشتر با افراد, بنای به وجود آمدن شبکه های اجتماعی یا به طور عامیانه دنیای مجازی شد. شما در این شبکه ها می توانید با افراد مختلفی ارتباط برقرار کنید روابط کاری خود را تسریع ببخشید, با مکان های مختلف دنیا آشنا شوید و بسیاری کارهای دیگر. ولی در کشور ما با توجه به محدودیت ها و عدم بسترسازی مناسب  که برای استفاده از این نوع شبکه ها وجود دارد, عموما در کشور ما شامل قانون فیلترینگ می شوند که می توان با آموزش های مناسب و وضع قوانین پیشگیرانه از ایجاد تخلف و برهم زدن نظم عمومی جلوگیری کرد.

تاریخچه شبکه اجتماعی Facebook
تاریخچه شبکه اجتماعی Facebook
تاریخچه شبکه اجتماعی Facebook
تاریخچه شبکه اجتماعی Facebook

تاریخچه شبکه اجتماعی Facebook

شبکه اجتماعی فیسبوک در 4 ژانویه سال 2004 میلادی توسط چهار دانشجو با هدف ایجاد محیطی برای آشنائی افراد در دانشگاه هاروارد شکل گرفت. مارک زاکربرگ به همراه, ادوارد ساورین, داستین موسکوویتز و اندرو مک کالم توانست این سایت را در مدت کوتاهی در دانشگاه هاروارد به محبوبیت زیادی برساند. از همین رو تصمیم گرفت تا به دانشگاه های دیگر هم آن را گسترش دهد. دانشگاه های استنفورد, آیوی لیگ و بوستون مقصد های بعدی توسعه فیسبوک بودند. پس از گسترش و توسعه این سایت در شهرهای مختلف پای آن به کشورهای دیگر هم باز شد. بریتانیا, ایران و کشورهای دیگر کشورهائی هستند که از این شبکه اجتماعی بهره می برند.

نکات جالب شبکه اجتماعی فیسبوک
نکات جالب شبکه اجتماعی فیسبوک

نکات جالب شبکه اجتماعی فیسبوک

1- فیسبوک بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان با بیش از 2میلیارد کاربر فعال است.

2- در ژانویه سال 2009 مجله اینترنتی Entertainment Wickedly فیسبوک را در صدر لیست بهترین های دهه قرار داد.

3- هم چنین در سال 2009 فیسبوک پراستفاده ترین شبکه اجتماعی جهان شد.

4- هم اکنون مجموع دارائی های شبکه اجتماعی Facebook به بیش از 84 میلیارد دلار می رسد.

5- مارک زاکربرگ تا سال 2008 جوان ترین میلیاردر جوان جهان بود.

6- مارک زاکربرگ از سوی مجله تایم به عنوان شخص سال 2010 معرفی شد.

7- سرمایه مارک زاکربرگ بالغ بر 55.3 میلیارد دلار می باشد.

8- فیسبوک مسنجری دارد که شما می توانید آن را از گوگل پلی یا اپ استور دریافت نمائید.

شبکه اجتماعی Facebook در ایران
شبکه اجتماعی Facebook در ایران

شبکه اجتماعی Facebook در ایران

با توجه به فیلترینگ فیسبوک در ایران از سال 88 آمار مشخصی از تعداد کاربران آن در ایران در دسترس نیست ولی به صورت حدودی تعداد کاربران ایرانی فیسبوک را می توان بین 5 تا میلیون نفر در نظر گرفت. دلیل فیلترینگ کامل شبکه اجتماعی فیسبوک در ایران نقض حریم شخصی افراد در آن عنوان شده است.

فیلم سینمائی The Social Network 
فیلم سینمائی The Social Network

فیلم سینمائی The Social Network 

در 11 نوامبر سال 2010 دیوید فینچر کارگردان و تهیه کننده معروف آمریکائی فیلمی درباره زندگی مارک زاکربرگ و نحوه شکل گیری فیسبوک عرضه کرد. دیدن این فیلم به شدت به افراد مشتاق در حوزه فناوری و تکنولوژی و موفقیت توصیه می شود.

جسی آیزنبرگ بازیگر جوان آمریکائی در این فیلم نقش مارک را بازی می کند. به طور کلی این فیلم به بررسی تمام جزئیات زندگی مارک زاکربرگ قبل از شکل گیری فیسبوک می پردازد. این فیلم جایزه بین المللی اسکار را بابت بهترین فیلنامه اقتباسی دریافت کرده است.

تم پرس در فیسبوک
تم پرس در فیسبوک

تم پرس در فیسبوک

فروشگاه اینترنتی تم پرس از مهر ماه سال 97 در فیسبوک دارای صفحه مستقل می باشد و شما می توانید آن را با آدرس @thempress1 یا هشتگ #thempress_com در این شبکه اجتماعی دنبال کنید.
لازم به ذکر است با توجه به قدرتمند بودن شبکه اجتماعی Facebook شما می توانید با ایجاد صفحه در آن به پیشرفت سایت خود کمک کرده و ورودی های آن را بالا ببرید.


سپاس که تم پرس را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با عضویت در سایت تم پرس از آخرین آپدیت محصولات استفاده کنید.