شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه های اجتماعی امروزه به عضو جدانشدنی در زندگی ما تبدیل شده است. اکثر شبکه های اجتماعی دارای محتواهای کم کیفیت می باشند. ولی امروز می خواهیم شما را با شبکه اجتماعی تخصصی آشنا کنیم که به وسیله آن کارهای زیادی در قسمت کسب و کار و تجارت می توانید انجام دهید. پس همراه ما با معرفی شبکه اجتماعی لینکدین باشید.

شبکه اجتماعی لینکدین
شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی LinkedIn

لینکدین یک شبکه اجتماعی تخصصی است که بر اساس روابط تجاری شکل می گیرد. این شبکه به صورت رسمی در ماه می سال 2003 افتتاح شد. این شبکه اجتماعی توسط رید هافمن راه اندازی شد ولی هم اکنون مدیرعامل آن داندولف از روسای سابق یاهو می باشد.

رید هافمن
رید هافمن

رید هافمن

هافمن از اعضای سابق سایت معروف پی پال می باشد.وی کارآفرین و مدیر ارشد اجرائی در کشور آمریکا می باشد. هافمن در سال 2015 به عنوان 51 امین ثروتمند در عرصه تکنولوژی شناخته شد. وی همچنین در سال 2013 به عنوان 65مین فرد قدرتمند جهان معرفی شد. دارائی خالص وی تا سال 2015 بیش از 5 میلیارد دلار بود.

 نکات جالب درباره شبکه اجتماعی LinkedIn

  • این شبکه دارای 400 میلیون عضو می باشد.
  • لینکدین هم اکنون در بیش از 200 کشور جهان کاربر دارد.
  • این وب سایت به بیش از 20 زبان زنده دنیا در دسترس است.
  • اکثر کاربران صاحبان مشاغل و شرکت ها می باشند.
  • لینکدین در سراسر دنیا بیش از 20 دفتر فعال دارد.
  • لینکدین دارای رتبه 28 الکسا و 9(کشور آمریکا) می باشد.
  • دفتر مرکزی لینکدین در ایالت کالیفرنیا می باشد.
اصطلاحات شبکه لینکدین
اصطلاحات شبکه لینکدین

اصطلاحات شبکه اجتماعی لینکدین

1- Home: در این بخش شما می توانید آخرین پست ها و فعالیت های افرادی که با آنها در ارتباط هستید را مشاهده کنید.لایک کنید کامنت بگذارید یا به اشتراک بگذارید.

2- Profile: در این بخش شما می توانید اطلاعات خود مانند: عکس, خلاصه ای از خود و یا کاری که انجام می دهید, رزومه کاری و سایر اطلاعات مانند مدارک و تخصص هائی که دارید یا زبان هائی که بلد هستید را به اشتراک بگذارید.

3- My Network: در این بخش شما می توانید افرادی را که دارای تخصص مشابه با شما هستند را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار نمائید.

4- Jobs: در این قسمت شما می توانید تمام شغل ها و فعالیت هائی که بر اساس تخصص شما پیشنهاد می شود را مشاهده نمائید یا از این طریق درخواست کار برای شرکت خود ارسال نمائید.

5- Messaging: در این بخش شما قادر خواهید بود تا پیام هائی که ارسال و دریافت کرده اید را مشاهده کنید.

6- Notification: در این قسمت هر فعالیتی که در حساب شما انجام شود را می توانید مشاهده کنید.

7- Search: شبکه اجتماعی لینکدین بزرگ ترین و پیشرفته ترین جستجو را بین سایر شبکه های اجتماعی دارد و شما می توانید با توجه به فیلترهای موجود نتایج مورد نظر خود را سریعا به دست بیاورید.

اصطلاح ایندورس کردن در لینکدین

این ویژگی به معنای تائید توانائی های شما توسط دوستانتان می باشد که هر چه ایندورس کردن مهارت های شما بالا باشد رتبه شما بین کاربران برای پیدا کردن شغل در شرکت های معتبر افزایش می یابد. به نوعی به لینکدین می گوید که شما در فعالیت هائی که درج کردید تا چه اندازه حرفه ای هستید. به این بخش حتما توجه کنید چون مانند کارت ویزیت معرف شما می باشد.

شبکه اجتماعی LinkedIn در ایران
شبکه اجتماعی LinkedIn در ایران

شبکه اجتماعی LinkedIn در ایران

شبکه اجتماعی لینکدین نیز توسط صاحبان شرکت ها و کارخانه ها و سایر مشاغل مورد توجه قرار گرفته است و خوشبختانه این شبکه اجتماعی با توجه به نوع فعالیت آن در ایران فیلتر نمی باشد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده نمائید و در جهت ارتقای کسب و کار یا پیدا کردن شغل از آن بهره بگیرید.

دلایل اهمیت شبکه اجتماعی لینکدین در کسب و کار اینترنتی

1- ارتباط با دوستان قدیمی

2- بر اساس تخصص شما, شرکت ها و کارخانه ها پیدایتان کنند.

3- ارتباط با متخصصین حوزه کاری خود

4- پیدا کردن شغل

5- توسعه کسب و کار

6- کمک گرفتن از دیگران

7- ارتباط با شرکت های دیگر

تم پرس در شبکه اجتماعی LinkedIn
تم پرس در شبکه اجتماعی LinkedIn

تم پرس در شبکه اجتماعی LinkedIn

فروشگاه اینترنتی تم پرس در شبکه اجتماعی لینکدین دارای صفحه می باشد و شما می توانید از طریق آیدی @thempress_com و یا هشتگ #thempress_com ما را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید.