BMW Vision iNEXT

BMW Vision iNEXT یا کانسپت جدید BMW معرفی خودروی پیشرفته BMW با ما با معرفی خودروی جدید BMW به همراه کلیپ معرفی همراه باشید و لذت ببرید از شاهکار جدید BMW!

BMW Vision iNEXT
BMW Vision iNEXT

کانسپت جدید BMW

در نمایشگاه فرانکفورت سال 2017 گروه خودروسازی BMW اعلام کرد که تا سال 2025 تعداد خودروهای برقی خود را به 25 مدل خواهد رساند که از این تعداد 12 مدل از پیشرانه های الکتریکی بهره خواهند برد از آنجائی که می دانیم برنامه ای برای تولید نسل جدید از خودروی i3 وجود ندارد می توان نتیجه گرفت که تمامی 12 مدل یاد شده کاملا جدید خواهند بود.

کانسپت جدید BMW
کانسپت جدید BMW

خودروی مینی کوپر 3الکتریکی نخستین عضو خودروهای تمام الکتریکی BMW است که سال آینده از راه خواهد رسید دومین عضو هم نسخه تمام برقی bmw X3 است که با نام iX3 در حوالی سال سال 2020 معرفی می شود عضو سوم نیز BMW i4 خواهد بود یک سدان 4 در 5نفره که در واقع نسخه تولیدی مفهومی i Vision Dynamics محسوب شده و در سال 2021 وارد خیابان ها می شود باواریایی ها سال گذشته در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از این مفهومی رونمائی کردند.

معرفی خودروی جدید BMW
معرفی خودروی جدید BMW

معرفی خودروی جدید BMW

اما اینک چهارمین مدل; BMW در اقدامی غیر منتظره از یک کانسپت برقی در جمع بیش از 300 خبرنگار خودروئی رونمائی کرد این کانسپت که Vision Next نام دارد در داخل هواپیمای باری متعلق به خطوط هواپیمائی لوفت هانزا معرفی شد و نکته جالب اینکه این هواپیما پس از رونمائی محصول جدید آلمانی ها در نیویورک سیتی عازم سان فرانسیسکو در کالیفرنیا و سپس پکن پایتخت چین شد بعد از پکن نیز این هواپیما در مونیخ به تور خود پایان داد.

رونمائی کانسپت جدید BMW
رونمائی کانسپت جدید BMW

مراسم رونمائی کانسپت جدید BMW

کانسپت جدید BMW VISION I NEXT در دسته کراس اوورها طبقه بندی شده و ابعادی مشابه با X5 دارد به گفته BMW نسخه خیابانی این خودرو در سال 2021 و پس از I VISION i4 عرضه خواهد شد.

یکی از نکات جالب این مراسم این بود که BMW پس از 6 سال به همکاری خود با سامسونگ SDI پایان داده و توسعه سلول های اختصاصی را در دستور کار قرار خواهد داد در حال حاضر سامسونگ SDI سلول های مورد نیاز محصولات هیبریدی و برقی BMW را تامین می کند BMW نیز به روش خود این سلول ها را در یک پکیج کنار هم قرار می دهد.

MW در گامی رو به جلو با شرکت چینی CATL برای ساخت سلول های مورد نیاز به توافق رسیده است این سلول ها تماما توسط BMW طراحی شده اند در کنار این شرکت BMW به دنبال همکاری با دیگر کمپانی های فعال در زمینه ساخت سلول است تا تنها به شرکت چینی CATL وابسته نباشد.

چشم انداز BMW
چشم انداز BMW

چشم انداز BMW

از آنجائی که BMW برای تولید خودروهای برقی شاسی بلند و سدان دورخیز کرده است این خودروساز آلمانی به سلول هائی متفاوت نیاز خواهد داشت نمونه های به کار رفته در خودروهای شاسی بلند به دلیل فضای بیشتر موجود در کف اتاق باید ایستاده تر باشند حال آنکه سلول های لازم برای سدان های برقی باید ارتفاع کمتری داشته و به صورت طولی طراحی شوند در حالی که هر دوی این ساختارها شکلی مستطیلی داشته و کاملا متفاوت از سلول های استوانه ای  خودروی تسلا می باشند.

امکانات فوق العاده BMW VISION INEXT
امکانات فوق العاده BMW VISION INEXT
امکانات فوق العاده BMW VISION INEXT
امکانات فوق العاده BMW VISION INEXT

معرفی امکانات فوق العاده BMW VISION INEXT

BMW VISION INEXT از تکنولوژی هائی مانند مواد داخلی پویا  سیستم پروژکتور نمایش اطلاعات در نقاط مختلف کابین بهره می برد با استفاده از این تکنولوژی ها سرنشینان می توانند مثلا با کشیدن انگشت خود بر روی سطح صندلی رادیو و سیستم مسیریاب را کنرل کنند.

به لطف سیستم پروژکتور یاد شده سرنشینان قادر هستند محتوای مورد نیاز را بر روی هر قسمتی که بخواهند مشاهده نمایند به همین خاطر به غیر از راننده برای دیگر سرنشینان نمایشکری در نظر گرفته نشده است البته به گفته BMW این تکنولوژی احتمالا در نسخه نهائی موجود نخواهد بود اما در مدل های دیگر شاید مورد استفاده قرار بگیرد.

BMW از تکنولوژی حذف نمایشگر دیگر سرنشینان و بازتاب محتوا بر روی سطوح مختلف با نام Shy Tech یاد می کند این تکنولوژی از سه بخش مختلف تشکیل شده که عبارتند از دستیار شخصی هوشمند, مواد هوشمند و بازتاب هوشمند. طبق انتظار مفهومی BMW, Vision iNEXT به فناوری خودران هوشمند مجهز شده است البته از آنجائی که مشخص نیست قوانین و مقررات چه زمانی اجازه تردد اتومبیل های خودران در نعابر عمومی را می دهند BMW محصولات آتی خود را کماکان با شعار “ماشینی ناب برای راندن” تولید خواهد کرد به این شعار قدیمی شعار جدید “تجربه ای ناب از حالت خودران” نیز اضافه شده است.

حالت رانندگی کانسپت جدید BMW
حالت رانندگی کانسپت جدید BMW

حالت رانندگی کانسپت جدید BMW

کانسپت جدید BMW دارای دو حالت رانندگی است که عبارتند از Boost و Ease.

در حالت Boost کنترل وسیله نقلیه به طور کامل به راننده محول شده و نمایشگرهای موجود همانند خودروهای کنونی اطلاعاتی را درباره وضعیت اتومبیل نمایش می دهند.

در حالت Ease محصول جدید ژرمن ها به یک اتومبیل خودران تبدیل شده و فرمان در داشبورد ادغام می شود مد Exploration هم برای نمایشگرها فعال شده و اطلاعاتی درباره مکان های اطراف یا رویدادهای منطقه در حال حرکت, در اختیار راننده و دیگر سرنشینان قرار می دهد علاوه بر این ها پشت سری صندلی های جلو به منظور ارتباط بهتر سرنشینان جلو وعقب تا می شوند.

متاسفانه هوز درباره مشخصات پیشرانه, مسافت قابل پیمایش و قیمت Vision iNXT حرفی به میان نیامده است ولی آنطور که مشخص شده نسخه نهائی این مفهومی به جای ترکیب حرف i با شماره مانند i3 و i4 با نامی که از ترکیب حرف i و یک واژه دیگر ساخته شده به فروش خواهد رسید.

حالت رانندگی کانسپت جدید BMW
حالت رانندگی کانسپت جدید BMW
حالت رانندگی کانسپت جدید BMW
حالت رانندگی کانسپت جدید BMW

جمع بندی

در پایان با توجه به افزایش محبوبیت Cross Over ها انتظار می رود دیگر مدل های تمام برقی BMW نیز جزو این دسته باشند.

کلیپ معرفی BMW VISION iNEXT

در پائین مطلب می توانید کلیپ رونمائی و همچنین معرفی کامل کانسپت جدید BMW را مشاهده نمائید.


سپاس که تم پرس را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با عضویت در سایت تم پرس از آخرین آپدیت محصولات استفاده کنید.