سئو چیست

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization است. که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در واقع SEO روشی برای بهینه سازی و رشد یک سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو است. SEO روش های خاص خود را دارد که شما با استفاده از این مجموعه ارزشمند می توانید به راحتی رتبه و ارزش سایت خود را در رنک جهانی و کشوری افزایش دهید.

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو
بهینه سازی سایت برای موتور جستجو

اهداف مهم در SEO یک سایت

هدف اصلی و نهائی SEO کمک به وب سایت ها برای رسیدن به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو است.

هر چقدر افزایش نرخ کلیک بیشتر باشد. مطابق الگوریتم های موتورهای جستجو حرکت می کند و باعث رسیدن به جایگاه و رتبه بالاتری در میان نتایج جستجو خواهد شد.

به طور خلاصه SEO کمک می کند تا سایت یا وبلاگ شما:

  • بازدید بسیار بهتری داشته باشد
  • با برند مطرح شود
  • ترافیک آن افزایش یابد
  • از رتبه بهتر و بالاتری برخوردار شود
  • فروش محصولات شما افزایش یابد
  • در دنیای تبلیغات مطرح شود
آموزش سئو وردپرس
آموزش سئو وردپرس

چرا یک سایت به SEO نیاز دارد

با زیاد شدن سایت های مختلف جستجوگرهایی مانند: گوگل, یاهو, بینگ و … به یکی از مهم ترین ابزارهای هدایتی برای کاربران تبدیل شده اند. امروزه این موتورهای جستجو اساسی ترین روش برای بررسی و آدرس دهی درست محتوای هر سایت به کاربران به شمار می روند.

در واقع کاربران از طریق این ابزارها به سایت و مطلب مورد نظر خود می رسند. حال اگر این موتورهای جستجو نتوانند سایت و محتوای شما را در پایگاه های خود ثبت کنند, در نتیجه علاقه مندان و کاربران به سایت شما هدایت نخواهند شد.

آیا هر کسی می تواند تنظیمات SEO سایت خود را انجام دهد

دنیای SEO هر چند پیچیدگی های خود را دارد. اما همه می توانند مسائل ابتدائی و مقدمه ای آن را یاد بگیرند.حتی با داش اندک نیز می توان با سئو مناسب پیشرفت های بزرگی را در سایت ایجاد کرد.

آموزش سئو وردپرس
آموزش سئو وردپرس

دوره آموزشی سئو سایت

در بالا با اهمیت SEO  در پیشرفت سایت یا وب سایت آشنا شدید.

دوره آموزشی SEO وردپرس توسط سایت ابزار وردپرس ارائه می شود. این آموزش در 33 جلسه (ادامه دارد…) ارائه می شود. که شما عزیزان را با تمام نکاتی که شما می توانید با استفاده از آن جایگاه و رتبه سایت یا وبلاگ یا وب سایت خود را افزایش دهید, آشنا می کند.

به نظر بنده کامل ترین آموزش سئو در اینترنت می باشد. که هم توانائی بالای مدرس آن جناب آقای مهندس جبین پور و هم کیفیت ویدئو ها نشانگر آن است.

لازم به ذکر است که این ویدئوهای آموزشی به صورت کاملا رایگان بوده و قابل دانلود می باشد.


سپاس که تم پرس را دنبال می کنید.

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی دیگر با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با عضویت در سایت تم پرس از آخرین آپدیت محصولات استفاده کنید.