افزونه رایگان ساخت گالری وردپرس

گالری وردپرس یکی از قابلیت های ویژه و خاص وردپرس می باشد که به شما امکان ایجاد گالری با امکانات متفاوت در سایت را می دهد. به طور کلی گالری وردپرس در سایت های فروشگاهی, معرفی محصول, نمونه کار, عکاسی و …. مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به معرفی چهار افزونه ی رایگان ساخت گالری وردپرس به همراه آوزش آنها می پردازیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

معرفی 4 افزونه رایگان ساخت گالری وردپرس

وردپرس برای هر کاری افزونه های رایگان متعدد دارد از جمله این کارها می توان به ساخت گالری اشاره کرد که در ادامه به معرفی 4 افزونه ی رایگان ساخت گالری وردپرس می پردازیم.


1- افزونه Gallery Pro
با استفاده از این افزونه شما می توانید علاوه بر ساخت گالری تصاویر, ویدئو و متن نیز در آنها قرار دهید. افزونه Gallery Pro بیش از 2000 نصب فعال به همراه امتیاز 4.8 از 5 را از مخزن وردپرس دریافت کرده است.

آموزش افزونه Gallery Pro

پس از نصب و فعال سازی افزونه در قسمت تنظیمات گزینه Gallery Pro ایجاد می شود که شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Add New Gallery یک گالری جدید به شکل زیر ایجاد کنید

همانطور که در تصویر مشاهده کردید با کلیک بر روی گزینه Add New Image می توانید تصاویر یا ویئوهای بیشتری را اضافه نمائید پس از انتخاب هر تصویر می توانید به آن لینک یا توضیحات اضافه نمائید.

با توجه به تصویر بالا شما می توانید امکانات مورد نیاز را به آن اضافه نمائید پس از اعمال تنظیمات بر روی انتشار یا Publish کلیک کنید تا گالری شما ایجاد شود پس از طی مراحل بالا افزونه به شما یک شورتکد می دد که می توانید از آن در برگه یا صفحه خود برای نمایش قرار دهید. البته لازم به ذکر است که در بخش نوشته های و برگه های شما شورتکد افزونه ایجاد می شود و شما می توانید از آن قسمت گالری مورد نظر خود را برای نمایش انتخاب کنید.

دانلود افزونه Gallery Pro


2- افزونه Simple Photo Gallery
این افزونه یکی دیگر از پلاگین های خوب و کارآمد برای ساخت گالری در سایت می باشد. از ویژگی های این افزونه می توان به امکان نمایش در قسمت های مختلف, امکان طبقه بندی کردن گالری برای نمایش, انتخاب قالب برای گالری, امکان جاگذاری واتر مارک برای تصاویر … اشاره کرد.

آموزش استفاده از افزونه Simple Photo Gallery

تنظیمات افزونه شامل دو قسمت General Setting  و Advanced Setting می باشد. برای ایجاد گالری جدید بر روی زیر منوی Gallery کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی Create New Gallery می زنیم. پس از انتخاب با صفحه زیر مواجه میشویم. با توجه به توضیحات داده شده در تصاویر زیر برای ایجاد گالری عمل نمائید.

افزونه Simple Photo Gallery

پس از ایجاد گالری تصویر می توانید از شورتکد زیر برای نمایش در برگه استفاده نمائید.

[wppg_photo_gallery_home]

برای ایجاد آلبوم از شورتکد زیر در برگه یا صفحه مورد نظر استفاده نمائید.

[wppg_photo_albums_home]

دانلود افزونه Simple Photo Gallery


3- افزونه Photo Gallery by Supsystic
یک افزونه عالی برای ایجاد گالری با طرح های متنوع می باشد. این افزونه به شما امکان ایجاد گالری با قالب های زیبا و حرفه ای را می دهد همچنین شما میتوانید برای گالری دسته های متعدد ایجاد نمائید و برای هر دسته تصاویر مربوط را اختصاص دهید.

آموزش افزونه Photo Gallery by Supsystic افزونه ی رایگان ساخت گالری وردپرس
پس از نصب و فعال سازی در پیشخوان شما گزینه ای با نام Photo Gallery by Supsystic ایجاد می شود که با کیلیک بر روی گزینه New Gallery شما می توانید برای ایجاد گالری تصویر اقدام نمائید.

پس از وارد کردن نام گالری و استایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه Save کلیک نمائید.

در قسمت بعدی شما می توانید به راحتی از قسمت Add Image تصاویرخود را انتخاب و تغییرات را ذخیره نمائید.و سپس شورتکد مورد نظر را در صفحه یا برگه مورد نظر برای نمایش قرار دهید.

دانلود افزونه Photo Gallery by Supsystic


4- افزونه Responsive Photo Gallery

یک افزونه بسیار کاربردی و حرفه ای برای اجاد گالری تصاویر ریسپانسیو یا واکنش گرا می باشد به طور کلی واکنش گرائی یک امکان فوق العاده برای گالری ها می باشد بدین ترتیب که کاربران سایر دستگاه های هوشمند مانند لپ تاپ, تبلت, موبایل و … هم می توانند گالری شما را بدون هیچ به هم خوردگی مشاهده کنند.

آموزش افزونه Responsive Photo Gallery

پس از نصب و فعال سازی افزونه در قسمت پیشخوان شما میانبر افزونه با نام Responsive Photo Gallery ایجاد می شود که شما پس از کلیک بر روی گزینه Add New Gallery در زیر منوها وارد صفحه ساخت آرشیو می شوید که می توانید تمام گالری های ایجاد شده را در این قسمت مشاهده نمائید. برای ایجاد گالری جدید بر روی گزینه Add New Gallery کلیک نمائید. بعد از وارد کردن عنوان شما می توانید تصاویر خود را با کلیک بر روی گزینه + اضافه نمائید.

مانطور که در تصویر مشاهده می نمائید شما می توانید توضیحات مربوط به هر تصویر را هم وارد کنید.
پس از کلیک بر روی گزینه انتشار از منوی سمت چپ از جعبه Plugin Shortcode کد کوتاه ایجاد شده را کپی کرده و جهت نمایش در برگه یا صفحه مورد نظر برای نمایش قرار دهید. از قسمت Gallery Setting  در زیر منوی افزونه شما می توانید تنظیمات اضافی مربوط به گالری را با توجه به تصویر پائین انجام دهید.

دانلود افزونه Responsive Photo Gallery


سپاس که تم پرس را دنبال می کنید

لطفا نظرات, انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق فرم تماس با ما و راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با عضویت در سایت تم پرس از آخرین آپدیت محصولات استفاده کنید.