خطای 404

خطای 404 یکی از کدهای وضعیت پروتکل HTTP می باشد که با عنوان خطای یافت نشد(Not Found) شناخته می شود و بدین معنی است که سرور وب نمی تواند منبع درخواستی را پیدا کند.

در خطای سروری  404 ارتباط با سرور به طور کامل برقرار شده اما منبع درخواستی موجود نمی باشد. این خطا یکی از رایج ترین خطاهای موجود در وب می باشد که معمولا به دلیل دنبال کردن پیوندهای مرده یا خراب یا در اصطلاح لینک شکسته به وجود می آید.

دلیل رخ دادن خطای Not Found 404

معمولا وقتی شما جابجائی هائی انجام می دهید و یا دامنه سایت خود را تغییر می دهید ممکن است با مشکل خرابی لینک ها و یا تصاویر روبه رو می شویم. به اصطلاح می گوئیم لینک ها در حین جابجائی شکسته شده یا خراب شده اند.

رفع خطای 404
رفع خطای 404

رفع خطای 404

راه های بسیاری برای رفع خطای 404 وجود دارد. به عنوان یکی مثال تغییر دستی تمام لینک های سایت که این خود امری بسیار وقت گیر و حوصله بر است. ولی ما یک راه بهتر برای شما سراغ داریم.

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای محبوب در وب می باشد. یکی از دلایل محبوبیت ین CMS نسبت به سیستم های دیگر راحتی کار با آن است.

شما می توانید به راحتی لینک های 404 خود را با استفاده از یک افزونه حرفه ای و کارآمد پیدا کرده و برای رفع خطای 404 اقدام کنید.

در ادامه با معرفی این افزونه و نحوه کار با آن برای رفع خطای 404 همراه ما باشید.

افزونه broken link checker
افزونه broken link checker

افزونه broken link checker

افزونه broken link checker یک افزونه کارآمد می باشد که با استفده از آن می توانید سایت وردپرسی خود را با آن چک کنید و خطاهای 404 موجود در آن را یافته و رفع کنید.

پس از نصب افزونه بر روی سایت,  در قسمت تنظیمات گزینه ای با عنوان بررسی کننده پیوند ایجاد می شود که مربوط به تنظیمات افزونه است.

بخش های مختلف افزونه broken link checker
بخش های مختلف افزونه broken link checker

بخش های مختلف افزونه broken link checker به شرح زیر است:

تب اول- عمومی

1- مشخص کنید هر چند ساعت یک بار باید وب سایت را بررسی کرده و صفحات دارای خطای Not Found را بیابد.

2- اگر می خواهید در صورت یافتن و رفع خطای 404 به شما گزارش داده شود تیک این گزینه را بزنید.

3- اگر گزینه قبلی را فعال کنید در این قسمت باید ایمیل خود را وارد کنید.

– در این قسمت می توانید به افزونه اطلاع دهید که پیوندهای شکسته شده قالب را بررسی کند و همچنین اگر جز موارد مشخص در گوگل هستند آن ها را حذف کند.

5- با فعال کردن این گزینه می توانید از پیشنهادات افزونه در مورد لینک های خراب باخبر شوید.

6- فعال بودن این گزینه به این معناست که اگر خرابی لینک ها به دلایل دیگری بود و توسط این افزونه قابل درست شدن نیست به شما اطلاع داده شود.

تب دوم- دنبال پیوندها بگرد در

در این قسمت از افزونه شما می توانید برای افزونه مشخص کنید که در کدام قسمت ها به دنبال خطای 404 بگردد و آن ها را بررسی کند.

تب چهارم- پروتکل ها و رابط های برنامه کاربردی

در این بخش ابزارها و کانال هایی را که به ب سایت شما متصل هستند اما لینک آنها خراب شده را ی توانید مورد بررسی قرار دهید.

تب پنجم- پیشرفته

تنظیمات پیشرفته معمولا نوع اجرای افزونه را مشخص می کند و کلا نیازی به تغییر ندارد.

جمع بندی

اگر در هنگام انتقال وب سایت به هاست دیگر و یا تغییر دامنه سایت با این خطا مواجه شدید با اافزونه broken link checker می توانید با خیال راحت به رفع خطای Not Found اقدام کنید