افزونه autoptimize

افزونه autoptimize یا افزونه بهینه سازی وردپرس یک افزونه بسیار کاربری و عالی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت وردپرسی شما می باشد که به صورت کاملا فارسی سازی شده و رایگان به همراه فیلم آموزشی افزونه در اختیار شما قرار می گیرد.

افزونه بهینه سازی وردپرس

سرعت بارگذاری یک سایت نقش مهمی در میزان موفقیت آن را ایفا می کند به طوری که تمامی سایت های تجاری که قصد موفقیت و جلب رضایت مشتری را دارند باید وب سایت خود را به گونه ای بهینه کنند که تمامی بخش های آن به خوبی بارگذاری شود.

معمولا مشتریان از سایت هائی که سرعت بارگذاری بالائی دارند فراری اند چرا که این زمان انتظار برای آنها خسته کننده خواهد بود و ممکن است که مشتریان یا بازدیدکنندگان را از دیدن سایت شما منصرف کند.

راهکارهای زیادی برای رفع این مشکل در وردپرس وجود دارد از جمله این راهکارها می توان به استفاده از افزونه حرفه ای WP-Rocket اشاره کرد که به صورت پولی در تم پرس موجود است و شما می توانید با استفاده از امکانات بی نظیر آن سایت خود را بهینه نمائید.

اما برای شما که هزینه خرید افزونه را ندارید یک پیشنهاد فوق العاده داریم. استفاده از افزونه رایگان و کاربردی autoptimize یا افزونه بهینه سازی وردپرس که با استفاده از آن می توانید تا حدود زیادی مشکل بهینه سازی سایت خود را حل نمائید.

آموزش افزونه بهینه سازی وردپرس – افزونه autoptimize

ابتدا افزونه را از طریق لینک پائین صفحه دانلود کرده و آن را نصب و فعال نمائید پس از فعال سازی افزونه در پنل مدیریت وردپرس در قسمت تنظیمات گزینه جدیدی به نام autoptimize اضافه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید وارد تنظیمات افزونه شوید.

بخش اول افزونه autoptimize

تنظیمات عمومی:

بخش تنظیمات عمومی افزونه بهینه سازی وردپرس به شکل زیر می باشد.

بهینه سازی کد HTML:

این گزینه کدهای HTML موجود در وردپرس را بهینه سازی کرده و به صورت فشرده در یک خط قرار می دهد.

بهینه سازی کد Java Script:

این گزینه کدهای Java Script را به صورت خلاصه تری بهینه سازی و فشرده می نماید. یکی از معایب این گزینه این است که اگر شما در سایت خود از کد آماری و یا کد نمایش تبلیغاتی استفاده می کنید این گزینه باعث می شود که شی مورد نظر شما که توسط جاوا اسکریپت فراخوانی می شود, در قسمت فوتر به نمایش در بیاید.

بهینه سازی کد CSS:

این گزینه شیوه نامه یا به عبارت دیگر کدهای  CSS سایت را فشرده می نماید و باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود.

تنظیمات CDN:

اگر چنان چه این گزینه فعال باشد شما می توانید با وارد کردن اطلاعات CDN سایت خود, آن را بهینه سازی نمائید.

تنظیمات پیشرفته افزونه autoptimize- افزونه بهینه سازی وردپرس

بخش اول: نگه داشتن کامنت های HTML

این گزینه کدهای کامنتی که در قالب خود درج کرده اید را نگه می دارد اگر می خواهید این کامنت ها حذف شوند تیک این گزینه را بردارید.

بخش دوم: تنظیمات پیشرفته کدهای Java Script

این افزونه دارای بخش پیشرفته تری برای کدهای جاوا اسکریپت است که به دلخواه خود می توانید آنها را فعال کنید.

بخش سوم : تنظیمات پیشرفته کدهای CSS

همچنین این افزونه دارای بخش پیشرفته برای بهینه سازی کدهای CSS می باشد.

بخش چهارم: تنظیمات CDN

در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به CDN سایت خود را وارد نمائید تا با استفاده از افزونه Autoptimize بهینه سازی شود.

بخش پنجم: اطلاعات کش

در این قسمت اطلاعاتی از پرونده ها و صفحه های کش شده توسط افزونه بهینه سازی وردپرس به شما نمایش داده می شود.

 

بخش ششم: تنظیمات متفرقه

در این قسمت هم شما می توانید تظیمات اضافه ای نسبت به تنظیمات بالا متناسب با سایت خود را برای افزونه اعمال نمائید.

تب دوم: اضافی

بهینه سازی خودکار بیشتر

تنظیمات اضافی که می تواند باعث بهیود بیشتر سایت شما شود.

تب سوم:

بهینه سازی بیشتر

در این قسمت افزونه های مر بوط به بهینه سازی بیشتر سایت را به شما معرفی می نماید تا در صورت تمایل از آن ها استفاده نمائید.

نحوه نمایش افزونه بهینه سازی وردپرس autoptimize

پس از اعمال تنظیمات در بخش های مختلف افزونه بهینه سازی وردپرس autoptimize شما دو گزینه دارید یکی ذخیره تنظیمات و دیگری ذخیره تنظیمات و تخلیه کش که توصیه می شود گزینه دوم یعنی ذخیره تنظیمات و تخلیه کش را انتخاب نمائید.

 

پس از ذخیره تغییرات در پنل مدیریت وردپرس و در قسمت بالا سمت چپ نوار ابزار مدیریت گزینه Autoptimze را مشاهده خواهید نمود که با رفتن موس بر روی آن اطلاعات مربوط به کش شدن سایت توسط افزونه برای شما نمایش داده می شود.